Anonymní pomoc – projekt E-clinic
E-clinic z.ú. (www.ecinstitut.cz) ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha, odd. Pražské centrum primární prevence (www.prevence-praha.cz) a ROS (Norsko, www.nettros.no), získala v rámci Norských fondů 2015/2017 grant na vývoj tohoto programu. Navazujeme na přechozí evropský projekt ProYouth. Odborná garance prof. MUDr. Hana Papežová, Csc., přední odbornice na léčbu poruch příjmu potravy.
Portál obsahuje odborné i populárně-naučné informace o poruchách příjmu potravy, svépomocné materiály (např. manuál obnovení normálního jídelního režimu při přejídání), informace o léčbě a kontakty, postupy pro učitele (kompetence školy, doporučení pro výběr preventivního programu), postupy pro rodiče. Na stránkách najdete i populární články na dané téma, např. rozhovor se spisovatelem Michalem Viewegem.
Na webu využijte možnost anonymně chatovat s klinickou psycholožkou se specializací na poruchy příjmu potravy Mgr. Terezou Śtěpánkovou.
Novinkou jsou také chaty pro rodiče, partnery a blízké těch, kteří poruchami příjmu potravy trpí, které vede Mgr. Jana Tomanová, PhD., psycholožka s dlouholetou praxí v léčbě pacientů s poruchou příjmu potravy a specialistka na rodinnou a partnerskou psychoterapii. Dotazy ohledně jídelníčku a zdravého stravování můžete na diskuzním fóru i chatech pokládat Jitce Hrubé, nutriční terapeutce z Centra poruch příjmu potravy VFN. Vše je anonymní a zdarma.